0

Szwecja wita polski komiks

komiks-polskiJednym z punktów Stockholm International Comics Festival, jaki odbędzie się w sztokholmskim Kulturhuset Stadsteatern w dniach 20-21 maja, jest wystawa polskiego komiksu.

[info prasowe]
Wystawę „Komiksowa Polska” zaprezentuje Stowarzyszenie Twórców „Contur” na Stockholm International Comics Festival, który odbędzie się w dniach 20-21 maja w sztokholmskim Kulturhuset Stadsteatern. Ta przekrojowa ekspozycja pokaże osiągnięcia i różnorodność polskiej sztuki sekwencyjnej poprzez pryzmat twórczości 23 artystów. Na wystawie, na największym szwedzkim festiwalu komiksowym, pokazani zostaną zarówno klasycy, jak i wyróżniający się twórcy młodszych pokoleń: Katarzyna Babis, Tadeusz Baranowski, Henryk Jerzy Chmielewski, Janusz Christa, Jacek Frąś, Karol Kalinowski, Łukasz Kowalczuk, Berenika Kołomycka, Anna Krztoń, Tomasz Leśniak, Katarzyna Niemczyk, Piotr Nowacki, Barbara Okrasa, Krzysztof Ostrowski, Maciej Pałka, Marcin Podolec, Jakub Rebelka, Grzegorz Rosiński, Mateusz Skutnik, Michał Śledziński, Anna Helena Szymborska, Tomasz Tomaszewski i Przemysław Truściński.

Wystawę dopełni 100-stronicowy, bogato ilustrowany katalog. Podczas festiwalu ze szwedzką publicznością spotkają się Katarzyna Babis, Jacek Frąś, Łukasz Kowalczuk, Anna Krztoń i Tomasz Tomaszewski. W programie imprezy znalazła się też prezentacje o polskim komiksie.

„Komiksowa Polska” to przedsięwzięcie realizowane przez Stowarzyszenie Twórców „Contur” w partnerstwie z EC1 Łódź – Miasto Kultury w Łodzi oraz Instytutem Polskim w Sztokholmie i Stockholm International Comics Festival, dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *