0

L.A. Woman – wystawa malarstwa Joanny Karpowicz

la-womanOd 25 maja do 17 czerwca w Galerii Artemis (ul. Poselska 15, Kraków) będzie można zwiedzać wystawę obrazów Joanny Karpowicz, których wspólnym motywem jest Los Angeles. Wstęp bezpłatny. Wernisaż odbędzie się 25 maja o godz. 18:00.

W swoich obrazach Joanna Karpowicz wykorzystuje potencjał narracyjny Miasta Aniołów. Zagląda pod pierwszą warstwę opowieści by dotrzeć do tej, która wyłania się spod niej. Chwyta codzienną niecodzienność Los Angeles, jego urodę, jego paradoksy. Czy dociera do prawdy o tym miejscu? Dociera do czegoś bardziej istotnego. Do świadomości, że w tym dziwnym miejscu prawda nie ma żadnego znaczenia. Liczy się dobra opowieść. Każdy z obrazów Joanny Karpowicz to dobra opowieść. Ona i Miasto Aniołów są dla siebie stworzeni” – tak pisze o wystawie malarstwa „L.A. Woman” Magdalena Lankosz, scenarzystka, producentka filmowa i dziennikarka, specjalizująca się w temacie „wielkiego ekranu”.

Obrazy Joanny Karpowicz, malarki i autorki komiksów będzie można oglądać w krakowskiej Galerii Sztuki Współczesnej Artemis od 25 maja. Wystawa składa się z kilkunastu prac, dla których wspólnym mianownikiem jest Los Angeles – zagadkowe, pełne powietrza i światła oraz mroku.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *