0

Kiciputek w Krakowie, Frej w Dąbrowie

kiciputek-ogniwoDo 16 marca w krakowskiej Spółdzielni Ogniwo (Paulińska 28, I piętro) można zwiedzać wystawę prac Katarzyny Babis. Wystawa jest elementem krakowskiego kalendarza manifowego.

Katarzyna Babis – rysowniczka, ilustratorka, autorka komiksów i książek dla dzieci. Publikuje w internecie pod pseudonimem Kiciputek. W swojej twórczości często porusza aktualne tematy polityczne i społeczne, rysując komiksy zaangażowane w problemy praw mniejszości. Jej debiutancka książka “Maja z Księżyca” została w 2016 nominowana do Nagrody Literackiej miasta stołecznego Warszawy.

frej-dabrowaZ kolei od 24 marca do 23 kwietnia w Galerii Sztuki PKZ (Plac Wolności 1, Dąbrowa Górnicza) będzie można oglądać wystawę Memy by Marta, prezentującą najpopularniejsze prace Marty Frej. Wystawa zostanie poprzedzona wernisażem oraz spotkaniem z autorką 24 marca o godzinie 17:00.

Marta Frej – malarka, ilustratorka, animatorka kulturalna, prezeska Fundacji Kulturoholizm, mama Maćka, współzałożycielka Klubu Krytyki Politycznej w mieście Częstochowa, gdzie również przyszła na świat w 1973 r. Ukończyła ASP w Łodzi, by następnie objąć stanowisko asystentki w pracowni rysunku i malarstwa prof M. Czajkowskiego na tej samej uczelni. Jest laureatką nagrody Okulary Równości 2015, przyznawanej przez Fundację im. Izabeli Jarugi- Nowackiej. Obecnie pracuje w Centrum Promocji Młodych w Częstochowie.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *