0

Diana i jej relacje z kobietami

ww2-grO seksualności Wonder Woman dyskutowano już wiele. Swój głos w sprawie zabrał również Greg Rucka, obecny scenarzysta serii w ramach Rebirth, który wrócił do tej postaci po kilkunastu latach. W wywiadzie udzielonym Comicosity Rucka przyznał, że Diana miała relacje z kobietami.

Nowa seria to powrót do korzeni i próba uściślenia często sprzecznych wizerunków Amazonki prezentowanych przez różnych scenarzystów. W większości historii spotkanie Diany i Steve’a Trevora zapoczątkowało jej pierwszy związek. Zdaniem Rucki żyjąc na wyspie pośród samych kobiet, jedyne możliwe romantyczne i fizyczne relacje to związki między kobietami. W jego opowieści Wonder Woman jest w lesbijskiej relacji z Amazonką Kasią.

Jak przyznaje scenarzysta, dotychczas w komiksach bohaterka opuszczała Themyscirę dla Trevora. To jego zdaniem osłabia postać i odbiera jej heroizm. W jego scenariuszu Amazonka opuszcza wyspę nie z powodu Steve’a lecz z ciekawości świata i misji, jaka spoczywa na jej barkach. Rucka wspomniał również, że jego wizja nie spotkała się z krytyką ze strony wydawcy (co może nieco dziwić, biorąc pod uwagę zamieszanie związane z Batwoman).

Czy tym razem mistrz w kreowaniu kobiecych postaci doprowadzi serię do prawdziwego finału?

ww2-gr

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *