0

Wesprzyj wydanie komiksu “Commissario Sigaro”

komisarz-cygaroW czwartek 23 października na platformie wspieram.to rusza akcja finansowania projektu Commissario Sigaro, komiksu autorstwa Doroty Kuśnierz (Bisu. Ognista Salamandra, Basement). Celem kampanii jest uzbieranie 3900 zł. Comix Grrrlz jest mecenasem projektu.

Jak przyznaje autorka, album nie znalazł wydawcy, dlatego postanowiła poszukać wsparcia u fanów. Komiks jest w trakcie realizacji. W tej chwili gotowa jest połowa materiału, a zakończenie prac przewidziane jest na kwiecień/maj 2015 roku. Historia zamknie się w siedmiu rozdziałach.

Komisarz Cygaro to kryminał, którego akcja dzieje się w Włoszech, a dokładniej w Mediolanie w 1985 r. Główny bohater (komisarz Cygaro) zostaje zaproszony do Włoch na urodziny swojego starego przyjaciela którego nie widział przez wiele lat. W tej podróży towarzyszy mu asystentka Maja, która od niedawna zaczęła swój debiut w wydziale zabójstw. W czasie uroczystości następuje straszna tragedia – solenizant zmarł w dziwnych okolicznościach. Komisarz Sigaro nie wierząc, że jego przyjaciel odszedł śmiercią naturalną wszczyna śledztwo. W czasie prowadzenia sprawy wychodzą tajemnice związane z domownikami. Kto z zaproszonych gości jest odpowiedzialny za śmierć Borysa?

Wesprzyj wydanie komiksu na wspieram.to.
Komisarz Cygaro na facebooku.

Sam koncept komiksu i pomysł na historię przyszedł niespodziewanie. Ta jednotomówka jest odskocznią od dotychczasowych projektów. Sam scenariusz uzyskał ostateczną pełnię po roku jego wiecznego zmieniania i przeszedł przez oczy wielu pisarzy amatorów. Wielką pomocą okazała się dawna znajoma, która z zawodu jest detektywem – to właśnie ona zwróciła mi dużą uwagę na terminologię słów oraz portretów psychologicznych morderców. Chciałam stworzyć historię którą przeczytają dorośli – a kryminał w moim mniemaniu spełni się w tej roli idealnie.

Album Commissario Sigaro będzie liczył 160 stron (150 stron komiksu + 10 stron dodatków). Potrzebna kwota ma być przeznaczona na druk 250 sztuk.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *