0

Co nowego z shoujo-ai w Polsce?

amyJeszcze w lipcu w Polsce premiera kolejnych dwóch publikacji z gatunku shoujo-ai. Wydawnictwo Waneko zaprezentuje Hana to Hoshi (polski tytuł Kwiat i gwiazda), a niezależna oficyna The Cold Desire wyda kompilację Antologia mang yuri. Warto też zwrócić uwagę na ankietę JPF.

Z tego linku możecie pobrać przykładowe plansze z Antologii. Prace w niej zamieszczone wyłonione zostały w drodze konkursu.

Z kolei wydawnictwo JPF opublikowało ankietę, w której pyta o to, jaki tytuł ma zostać wydany w kolekcji shoujo/josei. Jedną z opcji jest Pieta Haruno Nanae.

Poniżej prezentujemy opis i obwolutę mangi Kwiat i gwiazda.
Główna bohaterka „Hana to Hoshi”, Hanai, w czasach gimnazjum wygrywała turniej za turniejem w tenisie stołowym, lecz po tym jak sromotnie przegrała z pewną dziewczyną straciła całą wiarę w swoje umiejętności. Teraz zdała do liceum, rzuciła granie w ping ponga i chce zacząć nowe życie jako zwyczajna nastolatka… Lecz z jej planów zupełnie nic nie wychodzi, kiedy okazuje się, że jej dawna pogromczyni nie dość, że uczy się w tym samym liceum i w tej samej klasie! Jak rozwinie się ich znajomość?

kig-obw

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *