0

Warszawskie warsztaty klimatyczne

Dziś w Warszawie rozpoczynają się trzydniowe warsztaty komiksowe prowadzone przez Edytę ‘Mei’ Bystroń. Celem warsztatów jest stworzenie komiksów na temat klimatu.

Pierwszego dnia nastąpi prezentacja przykładowych komiksów i zinów oraz omówienie takich kwestii, jak tworzenie scenariusza do komiksu, podstawowych elementów składających się na komiks: kadry, marginesy, liternictwo. Omówiona zostanie kompozycja kadrów i kreowanie bohaterów. Iwona Teodorczuk-Możdżyńska z ChronmyKlimat.pl opowie uczestnikom o przykładowych problemach, które można będzie poruszyć w komiksach. Podczas warsztatów dostępne będą również teksty dotyczące klimatu, artykuły, hasła itp. Uczestnicy wykonają szkic komiksu.

Drugiego dnia omówione zostaną pomysły, a szkice będą poprawiane cienkopisami, wraz z dodaniem teł i liternictwa.

Na trzeci dzień przewidziane jest dopracowanie komiksów oraz rysowanie małych autoportretów.

Z powstałych na warsztatach komiksów zostanie stworzony zin, który będzie dostępny dla wszystkich uczestników. W zinie znajdą się również zdjęcia z warsztatów, opis całej akcji.

Po warsztatach zostanie zorganizowana wystawa w witrynie od strony Nowego Świata, która będzie trwała do zamknięcia przestrzeni.

warsztaty-klimat

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *