0

DC znów podpada czytelnikom

harley-quinnDC Comics ogłosiło konkurs, w którym nagrodą jest publikacja prac w nadchodzącym, zerowym numerze serii Harley Quinn. Zadaniem uczestników jest narysowanie czterech kadrów przestawiających bohaterkę usiłującą popełnić samobójstwo.

Na pierwszym kadrze powinna znaleźć się Harley oczekująca na uderzenie pioruna; na drugim nosząca bikini z kurczaków w nadziei na bycie pożartą przez krokodyle; trzeci kadr ma przestawiać bohaterkę w paszczy wieloryba. Na czwartym kadrze, wzbudzającym największe kontrowersje, dziewczyna Jokera ma siedzieć naga w wannie, a nad nią wisieć liczne podłączone do prądu urządzenia.

Za sprawą ostatniego kadru, DC zostało oskarżone o seksualizację samobójstwa, mizoginię i promowanie przemocy wobec kobiet. W sieci rozgorzała dyskusja, w jakiej pojawiają się głosy zarówno potępiające wydawcę, jak i obracające konkurs w żart.

To już druga w ostatnim czasie wpadka amerykańskiego wydawcy. W ubiegłym tygodniu głośno było o odejściu J.H. Williamsa i W. Haden Blackmana z serii Batwoman, o czym możecie przeczytać tutaj.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *