Zagłosuj na klasykę shoujo

terraeWydawnictwo JPF na swoim profilu fejsbukowym opublikowało ankietę dotyczącą wydania w 2014 roku kolejnych tytułów z serii Mega Manga.

Wydawnictwo zaproponowało trzy pozycje. Tytuł, który zdobędzie największą liczbę głosów czytelników zostanie wydany przez JPF jako pierwszy.

Wszystkie zaproponowane w ankiecie tytuły to klasyka shoujo.

Oniisama_vol01Oniisama e… (Drogi bracie) autorstwa Riyoko Ikedy opowiada o losach szesnastoletniej Nanako Misonoo, która dostała się do prestiżowego liceum. Swoje życie opisuje w listach, pisząc do poznanego studenta nazywanego przez nią „braciszkiem”. Manga w wielu krajach została mocno ocenzurowana ze względu na poruszaną przez nią tematykę – narkotyki, zaburzenia psychiczne, rozwód, samobójstwo czy miłość lesbijska.

terraeTo Terra (Do Ziemi) Keiko Takemiya, rozgrywa się w odległej przyszłości, gdzie ludzkość istnieje pod rządami politycznego porządku kontrolowanego przez superkomputer zwany „Matka”. Pod rządami „Matki” dzieci rodzą się w warunkach in vitro i wychowywane są przez rodziców zastępczych na przykładnych obywateli. Po osiągnięciu 14 roku życia przechodzą egzamin dojrzałości, który zadecyduje o ich dalszym losie.

they were eleven 3 coverThey were eleven (Było ich jedenastu) autorstwa Moto Hagio (Klan Poe) opowiada o grupie młodych kosmicznych kadetów wysłanych na opuszczony statek w ramach testu polegającego na przetrwaniu jak najdłużej, za pomocą tego co posiadają. Po przybyciu na statek kosmiczny, okazuje się, że wśród załogi niespodziewanie pojawił się jedenasty członek. Z biegiem dni, kadeci muszą radzić sobie z narastającymi podejrzeniami wobec siebie, jak również z wiedzą, że statek znajduje się na rozpadającej się orbicie.

Ankietę można znaleźć tutaj.

Zobacz także: