1

Miłość

„Miłość” autorstwa Łukasza Godlewskiego to one-shot wydany przy okazji ostatniego MFKiG przez nowo powstałe wydawnictwo SmallPress.pl. Godlewski od razu rzuca czytelnika w sam środek zdarzeń, opowiadając na zaledwie osiemnastu stronach o przemocy, zaniedbaniach i ich konsekwencjach. Bohaterka komiksu, uczennica Ania, doświadcza przemocy w szkole. Staje się ofiara kolegów z klasy (prawdopodobnie po raz kolejny), woźnego, a nawet ducha swojego ojca, choć w tym ostatnim przypadku ma to zdecydowanie inny wymiar. Narodziny zła pomagają bohaterce przeprowadzić krucjatę przeciwko oprawcom. Historia ma też swój epilog, rozgrywający się kilka lat po wendecie Anny i wprowadzający postaci reporterów poszukujących sensacyjnego materiału.

Choć krótki, komiks czerpie garściami z popkulturowych motywów. Sam autor wspomina o inspiracji grami video. I rzeczywiście, gracze szybko znajdą podobieństwa do serii Silent Hill i losów Alessy. Epilog to już z kolei nawiązanie do filmów z pogranicza mockumentary. Szkoda, że postaci są ujęte tak stereotypowo: woźny pedofil, wiecznie zapracowana, samotna matka, introwertyczna protagonistka i wspomniana, rządna sensacji para reporterów.

Ciekawa okładka (autorstwa Unki Odyi), w połączeniu z niewinnym tytułem, nie ujawniają co mrocznego skrywa fabuła. Warto zwrócić uwagę na warstwę graficzną „Miłości”. Cały komiks wykonany jest w ołówku, co nadaje mu subtelniejszego charakteru.

Kilka martwych osób, trochę tajemniczych zdarzeń. To daje „Miłość”. Jest szybką lekturą do równie szybkiej podróży autobusem.

Zobacz także:

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *