0

„Unterzakhn” nowy komiks Leeli Corman

Unterzakhn_okładkaW marcu w Stanach Zjednoczonych nakładem Schocken Books ma się ukazać komiks autorstwa Leeli Corman „Unterzakhn”.

Akcja komiksu rozgrywa się w Nowym Jorku w dolnej części East Side na przełomie XIX i XX wieku. Historia śledzi losy dwóch sióstr bliźniaczek z rodziny żydowskich emigrantów pochodzenia rosyjskiego – Fanyi i Ester.

Kiedy siostry dorastają – jako nastolatki, każda wybiera własną drogę. Esther pracuje u kobiety, która prowadzi teatr burleski i burdel, Fenya dla pani doktor, która wykonuje nielegalne aborcje. Wreszcie jako dorosłe walcząc o przetrwanie i sukces muszą podjąć ciężką decyzję, która będzie miała nieuchronne i tragiczne konsekwencje.

Leela Corman absolewntka malarstwa, grafiki i ilustracji w Massachusetts College of Art. Jej prace pojawiły się w New York Times, Simon & Schuster, WNET/Thirteen, New York Press, RESCUE Magazine, the Boston Phenix, Tikkun, BUST Magazine i w wielu innych. Autorka komiksów „Queen’s Day”, „Subway Serie” i „Unterzakhn”. Jej komiksy ukazały się w HEEB Magazine, QUADRADO, SCHEHERAZADE i PULSE! Magazine i zostały przetłumaczone na język francuski i portugalski. Leela to także profesjonalna tancerka brzucha.

Przykładowa plansza:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *