0

Wystawa „Komiks. Legendy miejskie”

W dniach 16 luty-29 kwietnia w Krakowie (Muzeum Sztuki Współczesnej, ul. Lipowa 4) potrwa wystawa Komiks. Legendy miejskie. Na wystawie można oglądać prace Joanny Karpowicz, Agnieszki Piksy, Małgorzaty Jabłońskiej, Jakuba Woynarowskiego i Mariusza Tarkawiana.

[info organizatorów]
Legendy miejskie to historie rozpowszechniane przez media, internet oraz kręgi towarzyskie. Wywołują emocje, prowokują do ich dalszego przekazywania, stając się plotką-hybrydą żyjącą własnym życiem. Nie zawsze są czystą fikcją, część z nich jest prawdziwa lub zawiera w sobie element prawdy.

Na wystawie zostaną zaprezentowane prace, które odnoszą się do miejskich legend – artyści tworzą zupełnie nowe legendy lub przekształcają te znane. Opisują one wydarzenia niesamowite i niepokojące, których źródłem jest strach i lęk, zawierają pewne morały i przestrogi. Wszystkie prezentowane prace utrzymane są w konwencji komiksu z charakterystyczną dla niego silną narracyjnością. Jednym z głównych celów wystawy jest prezentacja różnych technik, jakie można wykorzystać przy tworzenia komiksu (rysunek, malarstwo, instalacja), jak również ukazanie komiksu jako ważnej gałęzi sztuki.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *