0

Le prix Artémisia 2012 dla “Mambo”

“Le prix Artémisia 2012” za komiks kobiecy przyznana została Claire Braud, autorce komiksu Mambo wydanego w zeszłym roku przez wydawnictwo l’Association. Ta młoda rysowniczka zostaje kolejną laureatką nagrody “Artémisia” przyznawanej od 2008 roku wyłącznie twórczyniom komiksowym (ze szczególnym uwzględnieniem autorek debiutujących).

W swoim pierwszym albumie pełnym wyobraźni i subtelnie przewrotnego humoru autorka w oryginalny sposób przedstawia między innymi relacje damsko-męskie.

Rysunek i ruch są bardzo dynamiczne, postacie dobrze scharakteryzowane i styl który, może przypominać czasami twórczość Rolanda Topora, jest wolny i lekki. Brak ramek akcentuje dodatkowo wrażenie wolności. Claire Braud wciąga nas w zmysłowy taniec o surrealistycznej choreografii, który wywołuje w Artemizji pragnienie tańczenia mambo razem z nią. Krok za krokiem.

Nagroda została wręczona we wtorek 10 stycznia o godzinie 18.30 w księgarni la Hune znajdującej się na bulwarze Saint Germain w Paryżu.

Wcześniejsze laureatki “Le prix Artémisia” to Johanna Schipper (2008) za komiks Nos âmes sauvages, Tankxxx i Lisa Mandel (2009) za komiks Esthétique & filatures, Laureline Mattiussi (2010) za komiks Île au poulailler oraz Ulli Lust za komiks N’est pas assez.

Więcej informacji na temat albumu znajduje się na stronie: http://associationartemisia.blogspot.com/

Mambo do obejrzenia na YT: http://www.youtube.com/watch?v=sE8IDAdRVR4

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *