1

Muties #4: Love, Jisa

Wydana przez Marvel miniseria „Muties”, to zgodnie z tytułem, kolejna historia o mutantach posiadających nadludzkie zdolności. Całość opublikowana w 2002 roku zamknęła się w sześciu zeszytach, z których każdy stanowi osobną opowieść, napisaną przez Karla Bollersa i narysowaną przez różnych ilustratorów.

Życie zwyczajnej nastolatki bywa trudne, zwłaszcza gdy trafi się na niewłaściwego mężczyznę. Brutalnie przekonała się o tym Jisa, protagonistka czwartego zeszytu „Muties”. Błędny wybór skutkujący niechcianą ciążą i konfliktem z rodzicami to praktycznie koniec marzeń o szczęśliwej przyszłości. Zawsze jednak może się zdarzyć coś, co daje nadzieję. Dla Jisy jest to spotkanie Renaty, ochroniarki w lokalnym klubie i, jak się potem okazuje, mutantki o niezwykłej sile i odporności.

Rzadko zdarza się aby na nieco ponad dwudziestu stronach udało się opowiedzieć interesującą historię. Oczywiście „Love, Jisa” pełna jest skrótów wymuszonych krótką formą, ale nadany przez scenarzystę epistolarny charakter komiksu idealnie umożliwił przedstawienie najważniejszych zdarzeń w życiu bohaterek. A o to przecież chodziło. Recenzowany zeszyt nie jest ambitnym tworem, ale miło, że przedstawia mutantkę w sympatyczny i pozbawiony nadęcia sposób i choćby dlatego warto go przeczytać.

Zobacz także:

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *