0

Grubą Kreską

W dniach 23 września – 31 października w sopockim Klubie Atelier odbędzie się wystawa prac Agnieszki Szczepaniak. Comix Grrrlz poleca.

A tak o projekcie piszą organizatorzy:
Agnieszka Szczepaniak swoje ilustracje wciska w kadry od stosunkowo niedługiego czasu. Paski prezentuje głównie na portalach internetowych. Kilka plansz ukaże się w antologiach, część prezentowana była na tegorocznej wystawie Polskiego Komiksu Kobiecego w Białymstoku.

Pierwsza indywidualna wystawa, która odbędzie się w sopockim klubie Atelier, prezentować będzie prace powstałe na przestrzeni lat 2008-2010. Udowodni, że cały czas nie kończą się jej zabawne pomysły, może tylko, w zależności od stanu uczuciowego, częściej śmiech przez łzy wywołują. Na pewno jednak zachowała entuzjazm do rymów, nieprzyzwoitości i obnażania uczuć i ciała.

W swoich komiksach nie oszczędza siebie rysując oszczędnie, zdradza za dużo, psuje sobie reputację. Jej bohaterki kpią ze stereotypowych ról, jednocześnie próbując im sprostać.

Artystka najczęściej obrysowuje sceny z życia kanapowego, miłosne zmagania i nic z miłością nie mające wspólnego pomyłki.

I to GRUBĄ KRESKĄ.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.