2

Raport z “comix queerz”

Poniżej prezentujemy skrót z wiadomości festiwalowych. Zachęcamy też do odwiedzenia naszej strony na Facebooku, gdzie można obejrzeć zdjęcia z comix queerz.

* Prace nad reedycją Bloody Strips idą pełną parą. Pojawił się też pomysł na kolejny zbiór kobiecej twórczości, tematu na razie nie zdradzamy.

* Związana z kolektywem UFA Agi wydała komiks Agi i Jul, w którym opisuje swoje życie z partnerką.

* Również autorka Les Dar, pracuje nad nowymi komiksowymi shortami. Nie wykluczony jest kolejny z cyklu poradników.

* Beata Sosnowska (Martwe ptaszki, Różne dziewczyny) stworzyła nowego shorta o tytule Katastrofa.

* Marta Zabłocka (znana m.in. z publikacji w Bostońskich małżeństwach) rozpoczęła współpracę z Sylwią Chutnik. Zabłocka ilustruje kolejne rozdziały nowej powieści Chutnik Cwaniary. Co tydzień nowy odcinek do poczytania na blogu pisarki.

* Wkrótce do sprzedaży trafi 26. nr artzinu Nansze. Nansze ukazuje się od 2003 roku i prezentuje opowiadania, wiersze, ilustracje oraz komiksy.

* Wojtek Szot z wydawnictwa Abiekt, twierdzi, że prace nad polską edycją DTWOF Alison Bechdel idą w bardzo wolnym tempie. Wydanie książki w bieżącym roku nie jest potwierdzone. Jednocześnie Szot poinformował, że przy tłumaczeniu nie bierze udziału żadna kobieta związana z kręgami LGBT. Uważamy to za przejaw ignorowania przez wydawcę targetu do którego skierowane jest DTWOF.

* Podczas spotkania z twórczyniami, większość uczestniczek zadeklarowała potrzebę posiadania przestrzeni, w której mogłyby swobodnie wyrażać siebie zarówno poprzez prace o typowo kobiecej tematyce, jak i wszelkie inne. Comix Grrrlz już pracuje nad stworzeniem takiej przestrzeni. Będzie to strona lub zin.

Zobacz także:

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *