0

Premiery podczas Komiksowej Warszawy

Już za nieco ponad dwa tygodnie odbędzie się festiwal Komiksowa Warszawa. W związku z tym wydawcy przygotowali garść komiksowych premier, a wśród nich między innymi Rany Wylotowe wydane nakładem Kultury Gniewu i Leviathan od Timofa i cichych wspólników.

Pewnego dnia Koby Franco, mieszkaniec współczesnego Tel Avivu, otrzymuje niespodziewany telefon. Młoda żołnierka po drugiej stronie słuchawki informuje go, że jego ojciec, który tajemniczo zniknął jakiś czas temu, prawdopodobnie stał się ofiarą samobójczego zamachu bombowego. Koby wraz z dziewczyną wyruszają w poszukiwaniu śladów, mogących potwierdzić, bądź obalić tezę o śmierci ojca chłopaka.
Przy pomocy wyjątkowej, czytelnej kreski i zachwycających kolorów Rutu Modan – jedna z najsłynniejszych autorek komiksów w Izraelu, mająca na koncie m.in. współpracę z Edgarem Keretem – nie tylko opowiada wzruszającą i pasjonującą historię, ale kreuje również szczery obraz swojej ojczyzny. Kraju, w którym obok zdarzającej się zbyt często nagłej śmierci ludzie powoli zbliżają się do siebie.
(KG)

Ta krótka opowieść to komiksowy debiut Agaty Bary, a zarazem pokaz kunsztu graficznego, dzięki któremu nie potrzebujemy słów aby płynąć wraz z opowieścią i muzyką przez karty tej historii. (Timof)

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.