1

Sosnowska Beata

Beata Sosnowska – graficzka, malarka, rysowniczka komiksów erotycznych, multimedialna poetka, realizatorka filmowa.

W swoim dorobku ma realizację multimedialnego tomiku poezji ‘W cieniu szumiących wind”, którego prezentacje w całości lub we fragmentach miały miejsce na Międzynarodowym Biennale Sztuki Multimedialnej WRO, Festiwalu Sztuki Internetowej „Wyobraźnia ekranu” w Toruniu, Euro Shorts Films w Warszawie, CSW Łaźnia, festiwal “In Out II”, TVP Kultura. Kontynuacją projektu jest strona internetowa www.windyproject.pl

Realizatorka filmów dokumentalnych i eksperymentalnych: film „2137” prezentowany na na ogólnopolskim panelu „Pokolenie JPII” organizowanym przez HA!Art, TVP 2, oraz filmów : „Modelarnia Story”, „Koniec patriarchatu”. Współtwórczyni projektu multimedialnego „Wykroczenia” (wspólnie z Marią Cyranowicz i Agnieszką Weseli). Autorka performensu w procesie „Ból trzeba przeboleć” przedstawianego w Lipsku, na warszawskich Re:Wizjach, festiwalu Korporacja Tańca w Gdańsku oraz na festiwalu Sztuka i Dokumentacja w Łodzi.

Autorka rysunków komiksu “Martwe ptaszki” do scenariusza Agnieszki Weseli – komiks prezentowany był na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi, opublikowany w antologii komiksu lesbijskiego “Bostońskie małżeństwa”. Autorka serii plansz “Różne dziewczyny” dla kwartalnika Replika.

Adres do portfolio autorki: www.beatasosnowska.pl

Zobacz także:

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *