Od końca

as-wystawa-3Od 16 stycznia w warszawskiej  przestrzeni artystycznej Strych na wróble (Chmielna 73b/16) będzie można oglądać wystawę Od końca, prezentującą wybrane prace Agnieszki Szczepaniak. Wernisaż odbędzie się 16 stycznia 2014, start godz. 19.

Wystawę będzie można oglądać do 10 lutego, w każdy piątek w godz. 12-17, lub w inne dni po telefonicznym umówieniu się.

Tak o wystawie mówi sama autorka: Od końca to będzie historia, rozpocznie się na chwilę przed katastrofą. Czarno-białe rysunki odmalują różne odcienie rozstania. Komiksowe dymki pełne będą słów, które padły zanim wszystko poszło z dymem. Wystawa obejmie etapy od: nie chce jej się z nim, po: nie ma z kim, bo kadry już dla dwóch osób za ciasne szybko okażą się zbyt puste. Historia opowiedziana będzie od końca, chociaż właściwie po raz kolejny o zaczynaniu od początku.

Agnieszka Szczepaniak
Trójmiejska rysowniczka, komiksy publikuje w sieci od 2008 roku. Swoje rysunki zaprezentowała m.in. podczas wystawy inaugurującej działalność Galerii No Women No Art w Poznaniu, w ramach wystawy „Komiks polski i jego twórcy” w galerii ORIENT w Szczecinie oraz podczas indywidualnych wystaw w Sopocie, Bydgoszczy, Łodzi. Pod szyldem Polski Komiks Kobiecy jej prace pokazano w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, w Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku, w Poznaniu oraz w Moskwie.
Jej komiksy zostały opublikowane w Antologii Polskiego Komiksu Kobiecego oraz Polish Female Comics-Double Portrait. Wystawy promujące te pozycje odbyły się w Kownie, Rydze, Permie i Budapeszcie. Rysowała dla Wysokich Obcasów, Metra, Magazyniu Zwykłe Życie, Cheap East i w Panoptikum. Prowadzi rubrykę ” z 13. RZĘDU” w Magazynie Wybrzeża a na portalu Trójmiasto.pl zamieszcza rysunki dotyczące życia w Metropolii.

Galeria z wernisażu wystawy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *