0

Dekada Comix Grrrlz

rys. Team Gaji

rys. Team Gaji

Nadszedł ten dzień. Dokładnie 10 lat temu, 12 maja 2007 roku witryna Les Guide uległa przekształceniu w Comix Grrrlz i wystartowała wyłącznie w komiksowej formule.

Przez cały ten okres strona miała lepsze i gorsze momenty, krótsze i dłuższe przerwy, mniej i bardziej kontrowersyjne treści. Ale, co najważniejsze, zapisała się w komiksowej i nie tylko świadomości. To tu zaczęła się dyskusja o rysujących dziewczynach czy pojęciu komiksu kobiecego. To także tu komiksy queerowe mają swoje miejsce.

Zważywszy iż przez ostatnie kilka lat prowadzę Comix Grrrlz niemalże sama, nie dało się uniknąć przestojów. Główny powód jest dość prozaiczny – lat nie ubywa, nie mam już tyle czasu co niegdyś, by zajmować się komiksami. Historie obrazkowe musiały też ustąpić miejsca mojej dawnej pasji – grom wideo – do której wróciłam.

Prowadzenie Comix Grrrlz i próba nawiązania współpracy czy przeprowadzania akcji wspólnie z różnymi osobami oraz organizacjami sporo mnie nauczyła. I nie zawsze były to pozytywne lekcje. Od poprzedniego wpisu na okoliczność 5-lecia pozostało kilka rzeczy, których mimo szczerych chęci, nie udało mi się zrealizować i już raczej nie będę podejmować kolejnych prób. Ale żeby nie było tak przygnębiająco – mam już kilka nowych materiałów w zanadrzu. Chcę również wrócić do tego, co najbardziej lubię czyli wywiadów. Wciąż staram się dostarczać Wam porcję informacji i opinii dot. ogólnie pojętego komiksu kobiecego.

Dziękuje wszystkim, którzy przez te lata swoją działalnością (zarówno gościnną, jak i pełnoprawnie redaktorską) wnieśli wkład w tworzenie i udoskonalanie Comix Grrrlz. Dziękuję także Wam, drodzy czytelnicy i drogie czytelniczki, że jesteście z Comix Grrrlz przez wszystkie te lata. Dzięki Wam widzę sens w tym co robię i nadal mam powód, by zasiadać nad edytorem wpisów.

Jeśli chodzi o przyszłość strony to nie wiem ile z planów uda się zrealizować. Nie składam tu żadnych obietnic. Zobaczymy na ile pozwolą mi: czas, chęci i możliwości.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *