0

Stwórz komiks o równości płci

rownosc-plciDo 20 kwietnia 2015 można wysyłać prace na konkurs na niemy komiks o równości płci. Konkurs skierowany jest do rysowników komiksów i studentów kierunków artystycznych w wieku od 18 do 28 lat, którzy mieszkają w państwie członkowskim UE, a główna nagroda wynosi 1000 euro.

Organizatorem konkursu jest UN Women, wraz z Komisją Europejską, belgijską agendą rządową ds. współpracy rozwojowej i UNRIC. Celem konkursu jest uczczenie 20. rocznicy Czwartej Światowej Konferencji w sprawie Kobiet, która odbyła się w Pekinie w 1995. To właśnie tą konferencją zgłoszone prace muszą być inspirowane.

Twórcy mają za zadanie pokazać skojarzenia związane z prawami kobiet, wzmacnianiem ich pozycji oraz relacjami pomiędzy płciami. Prace musza nawiązywać do jednego z dwunastu obszarów: Kobiety i środowisko, Kobiety w organach władzy i w procesie podejmowania decyzji, Sytuacja dziewcząt, Kobiety i gospodarka, Kobiety i ubóstwo, Przemoc wobec kobiet, Prawa kobiet w kontekście praw człowieka, Kształcenie i szkolenie kobiet, Mechanizmy instytucjonalne na rzecz poprawy statusu kobiet, Kobiety i zdrowie, Kobiety i media, Kobiety i konflikty zbrojne.

Więcej informacji oraz regulamin konkursu w języku polskim na  tej stronie.

[za alejakomiksu.com]

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *