0

Premiera komiksu i spotkanie z Rutu Modan

ucztaukrolowejWśród majowych nowości kultury gniewu znalazł się album Uczta u królowej Rutu Modan. Komiks ukaże się w ramach serii Krótkie Gatki.

[opis wydawcy]
Uczta u królowej to przeznaczony dla małych i dużych czytelników komiks Rutu Modan, autorki głośnych „Ran wylotowych” i „Zaduszek”. Pomysł na tę pełną humoru i pięknie narysowanych potraw historię wziął się z rozmowy rysowniczki i jej córki. Kiedy ta zachowywała się niegrzecznie przy stole, Rutu próbowała przywołać ją do porządku, mówiąc „co by było, gdyby królowa zaprosiła Cię do siebie?!”, na co dziewczynka odpowiedziała: „tak się składa, że królowa jest moją bardzo dobrą przyjaciółką i powiedziała mi, że jem wręcz doskonale”.

 

24 maja o godz. 19:00 w TR Warszawa rozpocznie się spotkanie z Rutu Modan. W programie rozmowa z autorką prowadzona przez Romana Pawłowskiego, pokaz materiałów filmowych, które posłużyły do stworzenia komiksu oraz czytanie fragmentów komiksu Zaduszki w wykonaniu Lecha Łotockiego, aktora TR Warszawa. Artystka podczas wizyty w teatrze wykona również na jednej ze ścian specjalnie zaprojektowaną pracę.

TR Warszawa ul. Marszałkowska 8, bilety: bezpłatne wejściówki do pobrania w kasie TR Warszawa.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *