0

Kobiety dla demokratycznej (r)ewolucji w Krakowie

festiwal_okno_plakat_A3_wystawa_komiks_krakow_2W Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku odbyły się warsztaty komiksowe „Women for Democratic (R)evolution” / „Kobiety dla demokratycznej (r)ewolucji”, w których uczestniczyło 10 rysowniczek z Egiptu i 20 rysowniczek z Polski. Warsztaty były prowadzone przez międzynarodowy zespół: Jacka Frąsia, Beatę Sosnowską i Mohameda Saleha. Ich tematem była rola kobiet w przemianach społeczno-politycznych w Polsce i Egipcie. Wprowadzeniem do warsztatów była otwarta dyskusja o demokracji, prawach człowieka, równouprawnieniu i różnorodności.
W efekcie warsztatów powstały prace komiksowe, które zaprezentowane zostały na wystawie w siedzibie Nadbałtyckiego Centrum Kultury – Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku.

Od 9 do 30 stycznia prace będzie można zobaczyć w średniowiecznych piwnicach Międzynarodowego Centrum Kultury, Rynek Główny 25 w Krakowie. Otwarcie wystawy odbędzie się w dniu 9 stycznia o godz. 18.00.

Projekt jest realizowany przez Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Arteria (Polska) oraz Centrum Kultury i Sztuki Współczesnej Darb 1718 (Egipt) przy wsparciu finansowym Fundacji im. Anny Lindh i jest jednym z wydarzeń realizowanych w ramach 8. Festiwalu Kultur Świata Okno na świat.

Partnerem wystawy jest Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie oraz Polska Sieć Fundacji im. Anny Lindh.

festiwal_okno_plakat_A3_wystawa_komiks_krakow_2

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *