0

Wernisaż warsztatów „Kobiety dla demokratycznej (r)ewolucji”

Fot. Piotr Po³oczanski  www.photolife.pl  www.facebook.com/poloczanski15 listopada to ostatni dzień warsztatów Kobiety dla demokratycznej (r)ewolucji, w których udział bierze trzydzieści uczestniczki z Polski i Egiptu. Warsztaty są prowadzone przez międzynarodowy zespół: Jacka Frąsia, Beatę Sosnowską i Mohameda Salaha.

Efekty siostrzanych warsztatów będzie można obejrzeć na wernisażu już jutro w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku. Wernisaż rozpocznie się o godz. 19.00.

Wernisażowi wystawy będą towarzyszyły koncerty libańskiego muzyka Funny Death (aka Djad) oraz polskiej artystki Izes, prezentujące nowe brzmienia w muzyce elektronicznej.

Od stycznia 2014 r. wystawa będzie pokazana kolejno w 3 miastach w Polsce oraz w Kairze.

fot. Piotr Połoczański

Projekt jest realizowany przez Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Arteria (Polska) oraz Centrum Kultury i Sztuki Współczesnej Darb 1718 (Egipt) przy wsparciu finansowym Fundacji im. Anny Lindh i jest jednym z wydarzeń realizowanych w ramach 8. Festiwalu Kultur Świata Okno na świat.

O rysownikach prowadzących warsztaty:
Jacek Frąś – twórca komiksów, grafik, ilustracji i obrazów olejnych, perkusista zespołu Cool Kids of Death. Absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi (dyplom u prof. Mariana Kępińskiego). Praktykował w Nowym Jorku, Tokio, Dubrowniku. Współpracował z wydawnictwami: Kultura Gniewu, Egmont, Zin-Zin Press,Viking. Jako rysownik komiksów Frąś w 2001 roku zdobył – jako jedyny Polak – prestiżową nagrodę PRIX ALPH-ART Jeunes Talents na festiwalu komiksów w Angouleme (Francja), za komiks pt.: „Kaczka”, opowiadający o Powstaniu Warszawskim i Legendzie o Złotej Kaczce. Nagradzany wielokrotnie również w Polsce.

Mohamed Salah – artysta plastyk tworzący za pomocą różnych mediów – od komiksów, i grafiki po animację. W swoich pracach stara się wnikliwie analizować współczesne życie w dzisiejszym Kairze, mieście, w którym się urodził, wychował i obecnie mieszka.

Beata Sosnowska – graficzka, malarka, rysowniczka komiksów i ilustracji, multimedialna poetka, realizatorka filmowa. W swoim dorobku ma realizację multimedialnego tomiku poezji, www.windyproject.pl, którego prezentacje w całości lub we fragmentach miały miejsce m.in. na Międzynarodowym Biennale Sztuki Multimedialnej WRO, w CSW Łaźnia, na festiwalu “In Out II”, w TVP Kultura. Realizatorka filmów dokumentalnych i eksperymentalnych. Brała udział w wielu wystawach i performensach.

O muzykach:
Funny Death (DJad) – młodziutki, 17 letni artysta, jest dziś jednym z pierwszych i zarazem najmłodszym producentem niezależnej muzyki w Libanie. Jego styl artystyczny nieustannie się rozwija, przechodząc od elektro-rocka do chiiloutu, transu, hiphopu, drum’n bass do triphopu.

Izes– jej pierwsza płyta stanowiła prawdziwe emocjonalne wyzwanie („Emotional Risk”, 2012). Niepokojące podkłady elektroniczne, szepty, krzyki, trąbka, skrzypce. Izes zagrała również w filmie Barrego Adamsona „Therapist”, tworzy muzykę do spektakli oraz kreuje wizualizacje i wideoklipy.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *