0

Nagrody 24. MFKiG

Obrodziło w konkursy towarzyszące tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier. Poniżej obszerne listy laureatów.

Nagrody 24. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi
Najlepszy polski wydawca 2013 – Wydawnictwo Kultura Gniewu;
Nagroda Publiczności – najlepszy polski album komiksowy 2012/2013 – „Rozmówki polsko-angielskie” Agaty Wawryniuk, (Kultura Gniewu);
Doktorat Humoris Causa, czyli Nagroda im. Papcia Chmiela – za zasługi dla polskiego komiksu otrzymuje Jarosław Składanek, założyciel i współwłaściciel Wydawnictwa Kultura Gniewu.

Konkurs na krótką formę komiksową pod hasłem „Prawdy i mity o obrocie bezgotówkowym”
I nagroda w wysokości 15 000 zł brutto – Jan Mazur (scenariusz) i Unka Odya (grafika) „Prawdziwa historia Syzyfa”;
II nagroda w wysokości 10 000 zł brutto – Dennis Wojda (scenariusz) i Sebastian Skrobol (grafika) za pracę pt. „Bicie serca”;
III nagroda w wysokości 5 000 zł brutto  – Krystian Żelazo (scenariusz i grafika) „Spryciarz”;
pięć równorzędnych wyróżnień w wysokości 3 000 złotych brutto:
Dominik Szcześniak (scenariusz) i Katarzyna Babis (grafika)”Pan tu nie stał”;
Radosław Ruciński (scenariusz i grafika) „Cieplej”;
Magda Kożyczkowska (scenariusz) i Kajetan Wykurz (grafika) „Traf”;
Michał Chojnacki (scenariusz) i Jakub Grochola (grafika) „Propozycja nie do odrzucenia”;
Maciej Jasiński (scenariusz) i Krzysztof Trystuła (grafika) „Rodzinka”;

Konkurs na krótką formę komiksową „Julian Tuwim”
I nagroda (każdy z autorów pracy otrzymuje po 2000 zł) – Sebastian Skrobol i Dennis Wojda „Poeta” ;
II nagroda – Monika Sojka „Pewnego razu na bankiecie”;
III nagroda – Agnieszka Świętek”Tuwim i jego ławeczka”;
sześć równorzędnych wyróżnień:
Grzegorz Janusz, Tomasz Niewiadomski „Abecadło”;
Oktawia Ogniew „Julek”;
Magdalena Chojnowska „Ptasie radio”;
Dorota Świderska „Rozmówki”;
Katarzyna Kruszyńska „Samolot”;
Krzysztof Chalik, Mateusz Wiśniewski „Ubique Daemon”.

Konkurs Fundacji FOR Leszka Balcerowicza na komiks o tematyce ekonomicznej
I Miejsce – Nagroda Michała Ogórka, Marka Raczkiewicza i Tomasza Leśnika dla Jacka Świdzińskiego za „Przywileje dla wybranych koszty dla nabranych!”;
II Miejsce – Nagroda Rafała Skarżyckiego dla Michała Chojnackiego i Jakuba Grochola za „Z kamerą wśród…”;
III Miejsce – Nagroda Antoniego Rodowicza dla Piotra Kraski, Marcina Luzińskiego i Agaty Komas za „Królewnę śnieżkę i siedmiu opiekuńczych krasnoludków”;
wyróżnienie – Nagrodę Adama Radonia dla Pauliny Wryt za „Urząd”.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *