0

Komiks Wierszem po raz drugi

konkurs-wierszRuszyła druga edycja konkursu na graficzną interpretację wiersza. Tegoroczna edycji nosi hasło Komiks z wierszem żeńskim.

[info prasowe]
Rysownicy mają do swojej dyspozycji Bank 100 wierszy, którego autorskiego wyboru dokonał Marcin Sendecki, kierując się kluczem „trybu żeńskiego”, czyli poszukiwaniem pierwiastka kobiecego we współczesnej polskiej poezji. Przeciwwagą dla Komiksu wierszem w trybie żeńskim jest organizowany równolegle konkurs Nakręć wiersz w trybie męskim.

Pula nagród w 2. edycji konkursu wyniesie 10 tysięcy złotych, a najlepsze z prac opublikowane zostaną w specjalnym almanachu. Nadesłane realizacje oceni jury w składzie: Sebastian Frąckiewicz (krytyk i znawca popkultury), Marta Ignerska (graficzka i ilustratorka), Krzysztof Ostrowski (rysownik i twórca komiksów), Marcin Sendecki (poeta i tłumacz).

Prace konkursowe (od 2 do 4 stron w formacie a4), po wcześniejszej rezerwacji wiersza i zgłoszeniu udziału, należy złożyć do 1 grudnia drogą mailową (komikswierszem@portliteracki.pl) i na adres: Biuro Literackie, Przejście Garncarskie 2, 50-107 Wrocław, w formacie pdf do 10 MB oraz na płycie CD/DVD w formacie TIF, kolorystyka CMYK, minimum 300 dpi – z dopiskiem: „Komiks wierszem 2014″.

Laureatów konkursów poznamy na festiwalowej prezentacji finalistów podczas 19. edycji Europejskiego Portu Literackiego w kwietniu 2014 roku we Wrocławskim Teatrze Współczesnym. Pełen regulamin konkursu oraz formularze zgłoszeniowe oraz Bank wierszy dostępne są na tej stronie.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *