0

Narysuj mi erotyk

tak-super-oklDream Team, czyli żeński kolektyw w składzie Beata Sosnowska, Marta Zabłocka, AnFau, Aga Gójska, Andzia Paszko, Magdalena Kępka, Ewa Witkowska, Iwona Wojnarowska, inauguruje działalność artystyczną. Już 18 maja w Noc Muzeów w domu kultury V9 (Warszawa, ul. Hoża 9) odbędzie się premiera Tak, super. Jest to pierwszy w Polsce komiks erotyczny wydrukowany metodą sitodruku. Spotkanie startuje o godz. 19.00.

Album Tak, super w całości został zrobiony ręcznie – od kolorowych ilustracji wykonanych metodą sitodruku, poprzez cięcie plansz, aż do zszycia całości. Dlatego powstawał przez prawie rok. Dziewczyny z kolektywu przygotowały 100 sztuk Tak, super. Album liczy 40 stron. Dostępność jedynie w trakcie premierowego spotkania oraz internetowo na stronie V9.

Premierze albumu będzie towarzyszył wernisaż wystawy „Moje własne”, zbiór indywidualnych prac członkiń kolektywu. Zaprezentowane zostaną komiksy, fotografie, videoart, malarstwo ilustracje Beaty Sosnowskiej, Marty Zabłockiej, Anny Bełz, Agnieszki Gójskiej i Anny Paszko. Wystawa będzie czynna do 18 czerwca.

Jeśli chcecie posłuchać o albumie i twórczości dziewczyn to jutro o godz 14.30 na antenie radia Kampus w audycji Klimat Popułudnia gościć będzie Dream Team.

Dream Team to kolektyw rysowniczek, które w komiksie odnoszą się do korzeni własnej twórczości i indywidualnych doświadczeń. Praca scala odmienne style artystyczne autorek i konstytuuje ich wspólną działalność. Jest próbą wypracowania pomostu pomiędzy klasycznym językiem grafiki, a nowymi formami wypowiedzi rysunkowej komiksu. „Tak, super” to jednak nie tylko historia opowiedziana w formie komiksu. Reprezentuje różny punkt widzenia i wrażliwość na rzeczywistość, komentując równocześnie kwestie społeczne.
Beata Sosnowska: graficzka, malarka, rysowniczka komiksów i ilustracji, multimedialna poetka, realizatorka filmowa.

Marta Zabłocka: fotografka, rysowniczka mniej lub bardziej wymyślonych historii. Zaangażowana w sprawy społeczne.
Anna Bełz (AnFau): rysowniczka, ilustratorka, fotografka i historyk sztuki. W swoim dorobku ma kilka wystaw fotograficznych indywidualnych i zbiorowych.
Agnieszka Gójska: animatorka kultury, ilustratorka, performerka kulinarna. Zajmuje sie video-artem, koordynuje projekty kulturalne, animuje społeczności lokalne i pracuje z młodymi twórcami.
Anna Paszko: studentka japonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, interesuje się kulturą Japonii i Korei, literaturą współczesną, kulturą wizualną i zagadnieniami gender.
Magdalena Kępka: koordynatorka projektów, kuratorka, feministka, aktywistka i podróżniczka.
Ewa Witkowska: historyczka sztuki, redaktorka, absolwentka Gender Studies. Koordynatorka i kuratorka wystaw sztuki współczesnej, współpracowała z wieloma instytucjami i artystami.
Iwona Wojnarowska: historyk sztuki, audiodeskryptor, koordynatorka wystaw sztuki współczesnej i warsztatów edukacyjnych, współpracuje z muzeami, na co dzień zajmuje się rynkiem sztuki.

Przykładowe plansze z Tak, super

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *