1

Finał projektu Warkocze M.

W sobotę 23 czerwca o godz. 17 w siedzibie UFY (Warszawa, Nowolipki 20) rozpocznie się finał projektu międzypokoleniowego Warkocze M.

Przez 9 miesięcy w międzypokoleniowej grupie zgłębiałyśmy historie kobiet z Muranowa oraz sztukę komiksową. Podczas wspólnych spotkań uczyłyśmy się rysować, planować kadr, pisać scenariusze komiksów, jak również poznawałyśmy historię kobiet będących przynajmniej przez pewien czas związanych z Muranowem.

Zwieńczeniem projektu jest publikacja zawierająca efekty naszej wielomiesięcznej pracy. Będą to oczywiście komiksy, w których przeplatają się herstorie nasze z herstoriami kobiet z przeszłości. Całość publikacji wzbogaciłyśmy naszymi wypowiedziami, zdjęciami z zajęć oraz szkicami i pierwszymi rysunkami.

Finał rozpoczniemy dyskusją „Dlaczego warto zajmować się historią kobiet?”. W rozmowie wezmą udział m.in.: Ewa Furgał – redaktorka trzech tomów książki „Krakowski Szlak Kobiet. Przewodniczka po Krakowie Emancypantek.”, członkini Fundacji Przestrzeń Kobiet, herstoryczką, trenerka antydyskryminacyjna. Ewa Toniak – historyczka i krytyczka sztuki, autorka książki „Olbrzymki: Kobiety i socrealizm”, wykładowczyni na Gender Studies. Sylwia Chutnik – Przewodniczka miejska, autorka książek „Kieszonkowy Atlas Kobiet” i „Warszawa Kobiet”, prezeska Fundacji MaMa.
Podczas finału będzie można również obejrzeć wystawę naszych prac i zdjęć. Poza tym piknik, miła atmosfera oraz wegetariańskie i wegańskie przysmaki.

Projekt „Warkocze M.” był realizowany w ramach programu „Seniorzy w akcji” Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”, oraz finansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Comix Grrrlz sprawuje matronat nad publikacją.

Zobacz także:

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *