0

Nowe informacje o albumie Hoven

Premiera Podejdź bliżej będzie miała miejsce 30 czerwca podczas Bałtyckiego Festiwalu Komiksu. Cena albumu to 39,90.

[info wydawcy]
Autorka subtelnie splata fragmenty wspomnień 3 pokoleń swojej rodziny w retrospekcję własnych korzeni. „Podejdź bliżej” jest poruszającą kroniką rodzinną, w której łączą się ze sobą historia i wydarzenia z prywatnego życia. Komiks, wykonany techniką scratchboardingu, opowiada jak doszło do tego, że autorka urodziła się jako córka Amerykanki i Niemca.

„Podejdź bliżej” jest pierwszą książką Line Hoven, która wydana została przez niemieckie wydawnictwo Reprodukt. Album powstał jako jej praca dyplomowa w Wyższej Szkole Nauk Stosownych w Hamburgu.

Line Hoven, urodzona w Bonn, pracowała jako asystentka kostiumologa i scenografa w Teatrze Narodowym w Kassel. Studiowała komunikację wizualną w Wyższej Szkole Artystycznej w Kassel, następnie przeniosła się do Wyższej Szkoły Nauk Stosownych w Hamburgu, gdzie studiowała rysunek między innymi u artysty znanego jako ATAK oraz Anke Feuchtenberger. Jej prace wykonane metodą scratchboardingu, ukazały się w takich magazynach jak „Flitter”, „Orang”, i „Strapazin”. Obecnie Line Hoven mieszka i pracuje jako freelancer w Hamburgu.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *