0

Quesada podpadł?

W miniony weekend w Wielkiej Brytanii odbył się Kapow Comic Con. Na panelu z Joe Quesadą, artysta zapytany o możliwość powstania filmu z kobiecą superbohaterką jako wiodącą postacią odpowiedział, że jego zdaniem nie ma ani odpowiedniej aktorki, która byłaby w stanie podjąć taką rolę ani odpowiedniej komiksowej postaci kobiecej do odtworzenia.

Sposób zmarginalizowania zarówno aktorek, jak i kobiecych postaci z komiksów spotkał się z krytyką ze strony zwłaszcza czytelniczek. Mówi się, że Quesada strzelił sobie w kolano ponieważ wydawnictwo w którym pracuje – Marvel – mało ma kandydatek do roli protagonistki bo w większości komiksów z tego wydawnictwa superbohaterki występują w zespołach z męskimi postaciami. Sama popularność postaci nie gwarantuje sukcesu filmowi (np. Green Lantern). Krytyce poddany został również stosunek Quesady do umiejętności aktorskich kobiet.

Co ciekawe, już dzień później reporterka  Abby Chandler poinformowała, że w wywiadzie Quesada zdradził jej plany nakręcenia filmu o Ms. Marvel. Scenariusz ma być już gotowy, problemem jest natomiast brak odtwórczyni głównej roli.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *