0

Persepolis skazane!

Persepoliswpis za malekino.pl
Jak informowaliśmy wcześniej na serwisie Małe Kino, Nabil Karoui – szef prywatnej stacji telewizyjnej – został oskarżony o „zakłócanie porządku publicznego oraz obrazę przyzwoitości i moralności” za wyemitowanie filmu animowanego „Persepolis”, opowiadającego o rewolucji islamskiej w Iranie.

Sprawa trwająca od listopada 2011 roku i dwukrotnie przekładana, budziła wiele silnych i negatywnych emocji. W czwartek sąd w Tunisie orzekł, że Karoui jest winny postawionych mu zarzutów i nakazał mu zapłacenie 1200 euro kary.

Karoui okazał niezadowolenie z wyroku, który został ogłoszony w Światowym Dniu Wolności Prasy. „To cios wymierzony nie tylko w wolność słowa, ale też w wolność tworzenia” – powiedział dyrektor stacji.

Po ogłoszeniu orzeczenia sądowego kilkanaście osób wyraziło gniew: „To przerażające, 1200 euro dla kogoś kto zakpił z Boga i uczuć muzułmanów” – powiedział jeden człowiek cały we łzach. „Ludzie kpią z Boga i udają, że to jest wolność słowa” dodała stojąca przed budynkiem sądu kobieta w burce.

Abada Kefi, obrońca dyrektora Nessma TV, zapowiedział apelacje od wyroku sądu.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *