0

Danvers jako Captain Marvel

Podczas festiwalu Wondercon, jaki odbył się w USA w miniony weekend, ogłoszono, że postać Kapitana Marvela wraca na łamy komiksu. Carol „Ms. Marvel” Danvers zostanie nową Captain Marvel w nowej serii którą napisze Kelly Sue DeConnick i zilustruje Dexter Soy.

Będzie to pierwszy od dłuższego czasu solowy tytuł z Marvela poświęcony kobiecej bohaterce.

Najbardziej znane wcielenie Captain Marvela to Mar-Vell, który zmarł na raka w wydanym w 1982 roku The Death of Captain Marvel.

Danvers rozpoczęła swoje życie na łamach komiksów jako postać poboczna w serii z Mar-Vellem, by w 1977 roku zyskać własną serię (Ms. Marvel). Występowała też pod imionami Binary i Warbird. Największy udział miała w serii Avengers, w której stała się jedną z najważniejszych członkiń ekipy.

Carol Danvers nie będzie pierwszą kobietą przyjmującą rolę Kapitana. Odgrywały ją również Monica Rambeau, Phyla-Vell oraz Kismet (seria Fantastic Four: The End). W serii House of M Danver używała już imienia Captain Marvel.

Seria startuje w lipcu. Nowa Captain Marvel będzie odziana w kostium o designie nawiązującym do stroju pierwszego Kapitana.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *