0

Akcja! Komiks w ruchu

Stowarzyszenie Arteria zaprasza do udziału w nowym projekcie. „Akcja! Komiks w ruchu” to warsztaty z komiksu i motion comics. Projekt zrealizowany jest w ramach programu Akademia Orange.

Projekt składa się z dwóch części: warsztaów komiksowych prowadzonych przez Jacka Frąsia i z warsztatów motion comics prowadzonych przez Darię Bulińską i Wojtka Traczyka ze studia projektowego „dbwt”.

Warsztaty są odpowiedzią na niewielką obecność komiksu, a tym bardziej motion comics w programach edukacyjnych i artystycznych. Projekt jest formą innowacyjnej edukacji artystycznej, która wykorzystuje medium komiksu oraz nowoczesne technologie, które służą jego powstawaniu. Efektem warsztatów będzie film motion comics oraz film instruktażowy, jak stworzyć motion comics.

Ruszyły już zapisy na warsztatwy. Uczestniczki i uczestnicy to 16 osób w wieku 16-23 lata, z Trójmiasta i dojeżdżających, w tym 6 osób przygotowujących się do pracy z młodzieżą na polu artystycznym. Dla osób dojeżdżających istnieje możliwość zwrotu kosztów dojazdu i noclegu.

Strona projektu „Akcja! Komiks w ruchu” na Facebooku

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *