0

„Ponme la mano aquí” czyli kobiecy przewodnik seksualny Sandry Uve

Dzisiejsze kobiety są lub mogą być całkowicie wyzwolone seksualnie, z
takiego założenia wychodzi autorka komiksu Ponme la mano aquí, która nie po raz pierwszy uprawia pewnego rodzaju „komiksowy ekshibicjonizm”.

Bohaterka Romina i jej koleżanki rozmawiają w ilustracjach Sandry Uve swobodnie na każdy temat, orgazmy, rozmiary, erotyczne zabawki. Jeśli komuś zarumienią się policzki to prędzej czytelnikom niż którejś z nich. A przed nimi 215 bezwstydnych stron, opublikowanych w 2009 roku przez wydawnictwo Aguilar (Grupo Santillana). Najbardziej intymne szczegóły przedstawione z kobiecego punktu widzenia, bardzo naturalnie, prostym rysunkiem-właśnie z tego znana jest autorka.

Kim jest Sandra Uve? Pseudonimem Sandry Valencia, urodzonej w 1972 roku w Barcelonie, autorki komiksowej, scenarzystki, reżyserki filmów kategorii X (pornograficznych). Na początku publikowała ziny m.in. Anabel Lee czy Ponnette. W 2006 roku wydano dwa jej komiksy 621 KM (wyd. Doble Dosis) oraz ważny dla twórczości Sandry Uve komiks Los Juncos (wyd. Astiberri).

To właśnie w nim uwidocznił się jej rysunkowy ekshibicjonizm, motywowany chęcią wywołania oczyszczenia-katharsis jak tłumaczyła w jednym z wywiadów autorka. Autobiograficzna opowieść przybiera tu formę intymnego dziennika. Sandra Uve nie boi się dosłowności swoich prac, nie unika niewygodnych tematów, zabiera czytelników w wyjątkowo intymne miejsca.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *