0

Zaprojektuj logo dla „Metropolitanek”

Gdańsk 2016 ogłosiło konkurs na logo projektu Metropolitanki – projekt herstoryczny, czyli opisujący dzieje i historię poprzez dokonania kobiet.

[info od organizatorów]
Rozpoczyna się realizacja herstorycznego projektu Metropolitanka organizowanego przez Gdańsk 2016. Celem projektu jest prezentacja historii kobiet z Trójmiasta i okolic. Metropolitanka to odkrywanie i ukazywanie postaci znanych i nieznanych, tych które są opisane w dokumentach historycznych oraz tych, które przetrwały przede wszystkim w ludzkiej pamięci. Obecnie rozpoczął się konkurs na logo projektu.

Niebawem ruszy blog z biogramami i herstoriami, które powstaną dzięki zebranym materiałom oraz współpracy mieszkańców i mieszkanek Trójmiasta.
Planowane jest wydanie specjalnej mapy, a także realizacja projektów artystycznych w kręgu tematyki herstorycznej. Partnerem projektu jest Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie odbędą się warsztaty dotyczące gender, herstorii oraz kampanii społecznych.
Metropolitanka to jeden z projektów wypracowanych w grupach warsztatowych w czasie starań o uzyskanie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. W tej chwili jest on realizowany z udziałem osób zaangażowanych w jego tworzenia na etapie pracy grupy warsztatowej.

Ogłoszony właśnie konkurs na logo projektu potrwa do 20 lutego. Mogą w nim wziąć udział osoby, które tworzą zawodowo lub amatorsko prace graficzne lub typograficzne. Zwycięskie logo będzie symbolem projektu i będzie stosowane przez cały okres jego realizacji. Autor lub autorka otrzymają ponadto nagrody książkowe, otrzymane dzięki uprzejmości gdańskiego stowarzyszenia NEWW-Polska, festiwalu No Women No Art oraz dr hab. Lucyny Kopciewicz z Uniwersytetu Gdańskiego.

regulamin i opis do pobrania

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *