0

Karmienie piersią szokuje?

W marcu 2012 nakładem Image Comics startuje nowa seria do której scenariusz pisze Brian K. Vaughn i zilustrowana przez Fionę Staples. Saga będzie opowieścią o młodych rodzicach Marko i Alanie, którzy próbują wychować dziecko w świecie ogarniętym międzygalaktyczną wojną. Seria ma być utrzymana w klimacie Gwiezdnych Wojen i Gry o Tron.

W związku ze zbliżającą się premierą tytułu, wydawca udostępnił okładkę i kilka przykładowych plansz.  I to właśnie jedna z nich, przedstawiająca Alanę karmiącą piersią swoją córkę, wywołała zgorszenie. Ilustrator Dave Dorman wystosował na swoim blogu wpis, w którym krytykuje wydawnictwo i autorów za pomysł umieszczenia w komiksie wspomnianej sceny. Twierdzi on, że w komiksie skierowanym do czytelników w każdym wieku, takie obrazy nie powinny być przedstawiane i że ilustracja (którą możecie zobaczyć poniżej) wywołała szok i zgorszenie u niego i jego 7-letniego syna.

Co ciekawe, po nagłośnieniu sprawy w sieci, wpis z bloga Dormana został usunięty. Sam Vaughn nigdy nie twierdził, że będzie to komiks dla każdego czytelnika niezależnie od wieku, a wydawnictwo Image opatrzyło zapowiedź adnotacją „mature readers”. Wszystko wskazuje więc na to, że Dorman próbował zwrócić na siebie uwagę tanim chwytem, licząc, że nikt nie zorientują się w jego fałszywych oskarżeniach. Na szczęście czytelnicy pozostali czujni.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *