0

Komiksy przeciwko przemocy ze względu na płeć

Stowarzyszenie Arteria oraz Fundacja Pokolenia w ramach 16 Dni Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć zapraszają na wernisaż wystawy Dziewczyny też rysują komiksy! 2

4 grudnia, godzinie 17:00
Fundacja Pokolenia, ul. Kościelna 6, Tczew

W PROGRAMIE:

wernisaż wystawy komiksów stworzonych przez uczestniczki projektu Dziewczyny też rysują komiksy! 2 prelekcje o komiksie kobiecym oraz sztuce kobiet poruszającej tematy przemocy ze względu na płeć

13:00 warsztat tworzenia zinów… czyli Do It Yourself!, prowadząca: Asia Bordowa z kolektywu UFA, wstęp wolny!

Ziny to niezależne wydawnictwa tzw. trzeciego obiegu, rysowane, pisane, powielane na xero i wydawane przez twórców i twórczynie na całym świecie. Wiele z nich podejmuje tematy społeczne/polityczne, również te dotyczące przemocy wobec kobiet oraz stereotypów dotyczących kobiecości i męskości.
Warsztat zinowy daje uczestniczkom i uczestnikom możliwość zapoznania się z ideą zinów oraz samodzielnego stworzenia niezależnej publikacji. Jest też przede wszystkim okazją do artystycznego wyrażenia swoich poglądów, uczuć, emocji, związanych z tematyką 16 dni przeciwdziałania przemocy wobec kobiet. Będziemy obracać się wokół kilku haseł: stereotyp, przemoc, pokój. To one będą punktem wyjścia naszych przemyśleń, ukazanych za pomocą tekstów, kolaży, rysunków i komiksów. To z nich wspólnie stworzymy zina antyprzemocowego.

Na miejscu również okazja zapoznania się z zinami ZINOWEGO ARCHIWUM (m.in. ze zbiorów revenge of the nerds distro/chaosxgrrlz) oraz możliwość nabycia niektórych zinów!

UWAGA! Daleko masz do Tczewa a też chciał/a/bys współtworzyć tego Zina? Nie ma problemu! Wyślij nam swoje txty, rysunku, gotowe strony, postaramy się je zamieścić!
Kontakt: zinowearchiwum@gmail.com

Kontakt:
Kinga Kuczyńska: 600235105, Anna Miler: 502559813
arteria.3miasto@gmail.com

Organizatorzy i organizatorki: Stowarzyszenie Arteria, Fundacja Pokolenia

Partner projektu: Projektornia Gdański Archipelag Kultury
Patronat medialny: trojmiasto.pl, komiksomania.pl, Radio Gdańsk, Activist, Feminoteka, Platforma Kultury

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *