0

„DTRK2” wernisaż

Drugie warsztaty z cyklu Dziewczyny też rysują komiksy dobiegły końca. W związku z tym Stowarzyszenie Arteria przygotowało szereg wydarzeń wieńczących tegoroczną edycję. W rozwinięciu znajdziecie informację od organizatorek. My tymczasem serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie.

Stowarzyszenie Arteria oraz Fundacja Inicjatyw Społecznych „Się Zrobi!” zapraszają na prezentację efektów dwóch projektów, w których pierwsze skrzypce grają dziewczyny!

10 grudnia, godzinie 20:30, Tea-tralna, ul. Bema 26, Gdynia (Teatr Miejski im. W. Gombrowicza), Wstęp wolny!

W PROGRAMIE:

wernisaż wystawy komiksów stworzonych przez uczestniczki projektu „Dziewczyny też rysują komiksy! 2”
prelekcja o komiksie kobiecym – Sylwia Kaźmierczak
prezentacja projektu „VIDEO!” – warsztatów vidżejskich dla dziewcząt – Monika Popow
bitwa komiksowa i aukcja prac komiksowych
i inne niepodzianki…

O projektach:

„Dziewczyny też rysują komiksy!2” to druga edycja projektu, który jest odpowiedzią na mały udział kobiet w środowisku komiksowym w Polsce. Zachęcamy dziewczyny do wyrażania się za pomocą sztuki komiksowej!  W październiku i listopadzie 17 dziewcząt brało udział w warsztatach z tworzenia komiksów prowadzonych przez Jacka Frąsia, w warsztatach tworzenia zinów Asi Tomiak oraz w warsztatach drukowania metodą sitodruku. Efektami projektu są: wystawa komiksów uczestniczek, ziny komiksowe oraz torby z oryginalnymi nadrukami. http://www.dziewczynytezrysujakomiksy.blogspot.com/
Projekt zrealizowany jest przez Stowarzyszenie Arteria przy wsparciu finansowym Miasta Gdańsk.

„VIDEO!” to nowatorski projekt edukacji artystycznej, łączący elementy rozwijania kreatywności i twórczej ekspresji ze zdobywaniem umiejętności społecznych. Ma on również na celu w atrakcyjny sposób wyrównywać szanse dziewcząt w zakresie korzystania w nowych technologii.
Podczas warsztatów vidżejskich uczestniczki zdobywają konkretne umiejętności w zakresie tworzenia wizualizacji. Uczą się tworzenia animacji poklatkowych, obróbki i montażu wideo, miksowania obrazu z muzyką. Warsztaty prowadzi para młodych trójmiejskich vidżejów: Michał Magdziński i Agata Królak.
siezrobivideo.blogspot.com
www.siezrobi.org
Projekt „VIDEO!” Fundacji Inicjatyw Społecznych „Się Zrobi!” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Gdańska.

Kontakt:
Kinga Kuczyńska: 600235105
Anna Miler: 502559813
arteria.3miasto@gmail.com

Organizatorzy i organizatorki:
Teatralna, Stowarzyszenie Arteria, Fundacja Inicjatyw Społecznych „Się Zrobi!”

Partner projektu „Dziewczyny też rysują komiksy! 2”: Projektornia Gdański Archipelag Kultury
Partnerzy projektu „VIDEO!”: Miejska Instytucja Kultury Gdańsk 2016 i Dom Kultury LWSM Morena

Patronat medialny:
„Dziewczyny też rysują komiksy! 2”: trojmiasto.pl, komiksomania.pl, Radio Gdańsk, Activist, Feminoteka, Platforma Kultury
„VIDEO”: trojmiasto.pl, vj.info.

 

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *