5

Krew na kadrach

Po wydanej w ubiegłym roku antologii Bostońskie małżeństwa, Comix Grrrlz podjęło współpracę przy kolejnej publikacji. Tym razem będzie to reedycja bloody strips. (wo)menstruation in comix, wzbogacona o nowe materiały wybranych artystek z Polski i zagranicy. Zbiór powstaje pod redakcją Asi Bordowej (pomysłodawczyni całego wydania) i Sylwii Kaźmierczak.
bloody strips zawiera prace w których w bardzo różnorodny sposób podjęto temat menstruacji. Krwawienie widziane oczyma kobiet. Zwykle kwestia zabawna, pozytywna, rzadko przemilczana.
Prace nad wydaniem trwają. Planowana data ukazania się pozycji na rynku to druga połowa 2010 roku. Podobnie jak pierwsze wydanie, także to będzie dostępne wyłącznie w języku angielskim.

Zobacz także:

5 Comments

 1. Komiks jest, jak rozumiem, przeznaczony na zachodnie rynki, skoro wyłącznie po angielsku?

 2. Przede wszystkim na rynek zachodni. Podobnie jak I wydanie.
  Co nie zmienia faktu, że w dobie masowego sprowadzania importów, Polacy nie powinni mieć problemu z lekturą „BS”.

 3. Oczywiście Sylwio pisząc „Polacy nie powinni mieć problemu z lekturą „BS”” miałaś na myśli tylko Polki, prawda? Bo „BS” to „komiks kobiecy”, nie skierowany do płci brzydkiej. Muszę pamiętać, żeby przypadkiem nie kupić ;)

 4. Bo “BS” to “komiks kobiecy”, nie skierowany do płci brzydkiej.

  o nie, ale głupiutkie! ;)

 5. „(…) jest symbolem jakości i dobrego smaku, od lat wskazuje nowe trendy
  dla inteligentnych, dynamicznych mężczyzn, którzy cenią piękno życia.(…) Czytelnik to wykształcony, spełniony zawodowo mężczyzna o wysokiej kulturze osobistej, zainteresowany kulturą i sztuką. Jest aktywny, nowoczesny, ceni
  wygodę i wysoki standard życia”.

  „(…) z 40 międzynarodowymi edycjami i ponad 20 milionami czytelników jest największym na świecie lifestylowym magazynem dla mężczyzn.(…) Jako jedyny kompleksowy poradnik wypełnia lukę na rynku męskich magazynów pomiędzy pozycjami rozrywkowymi a shoppingowymi”.

  „Dla mężczyzn, którzy znają się na rzeczy”.

  Ups, a tak chciałam kupić któryś z tych magazynów…;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *