0

„Alois Nebel” i Agnieszka Prygiel na madeinpoznan.noc

17 kwietnia w ramach madeinpoznan.noc Centrala Komiksu przygotowuje dwie akcje komiksowe:
– wielkoformatową wystawę komiksu Alois Nebel na Dworcu Głównym w Poznaniu
– premierę komiksu 3D Agnieszki Prygiel, połączona z pokazem wizualizacji i koncertem Viadro Project.

Powieść graficzna Alois Nebel stworzona przez dwóch znakomitych artystów czeskich odniosła w ich ojczyźnie niebywały sukces. Opowiada o losach kolejarza – tytułowy Alois Nebel – żyjącego w miejscowości Biały Potok na pograniczu czesko-niemiecko-polskim w drugiej połowie XX wieku. Losy głównego bohatera śledzimy na tle historii Czechosłowacji oraz dynamicznego rozwoju komunikacji kolejowej.
Trylogia Alois Nebel ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa ZinZin Press i Centrali w ramach Biblioteka Centrali.

O ludku w wiecznością zamiast głowy i inne opowieści to komiks Agnieszki Prygiel wydany samodzielnie przez autorkę przy wsparciu fundacji CENTRALA Central Europe Comics Art w technice anaglifowej 3D umożliwiającej oglądanie trójwymiarowego efektu za pomocą okularów z niebieskim i czerwonym filtrem. Komiks dostępny jest w formie albumu w twardej oprawie, wydrukowanego na pięknym kredowym papierze. Dołączone są do niego papierowe okulary 3D.
Komiks zawiera refleksyjne opowieści autorki rysowane pomiędzy 2002 a 2009 rokiem poruszające temat poszukiwania prawdziwej miłości oraz swojego miejsca w życiu i inne wątki. Operuje specyficznym humorem. Dobra zabawa dla czytelnika w każdym wieku. Ciekawy pomysł na prezent.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *