0

Miśkiewicz Anna

Komiksy zaczęły się w szkole na lekcjach. Zazwyczaj były to krótkie formy zbliżone do pasków, ale zdarzały się też całe zeszyty zarysowane historiami. Nigdy nie lubiłam rysować dłuższych komiksów, dlatego przejście do pasków było dla mnie naturalne. A jeszcze bardziej skondensowaną formą jest ilustracja. Obecnie nie uważam się za rysowniczkę komiksów, po prostu nie mam do nich cierpliwości. Od jakiegoś czasu najbardziej interesuje mnie ilustracja.

Moje komiksy: CentralFabrik – najważniejszy, bo jedyny zrobiony od początku do końca, zapakowany w papier i gotowy do spożycia. Klawysensei – kilku- i jednokadrówki, które powstawały w latach 2006-2008 i były publikowane na www.klawysensei.blox.pl. CentralFabrik spodobał się Danielowi Gizickiemu (wydawca) i na jednym z MFK przedstawiono mi go jako „faceta, który chce wydać moje paski”. Tak też się stało. Drugi komiks, którego jestem współautorką (część rysunków) to „Ser-ce” – rysowane z Marcinem Podolcem.

Pierwsze publikacje moich prac (pojedyncze rysunki) pojawiły się w magazynie komiksowym Produkt (2001), potem Jeju. Brałam udział w Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi. Moje największe sukcesy to wyróżnienie w Konkursie Gutka na Autobiografię i I nagroda w konkursie organizowanym przez IllustrateYourself na MFK „Zilustruj się!”.

Moje największe inspiracje: „Niebieskie pigułki” Frederika Peetersa i „Blankets” Craiga Thompsona.

Jestem łódzkim blokersem.

http://klawysensei.blox.pl/

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *