2

Bystroń Edyta

Jestem niepozornym stworzeniem, które lubi rysować, malować i tworzyć rzeczy różnorakie. Nie pamiętam kiedy zaczęłam rysować komiksy, ale pamiętam, że zawsze mnie to bawiło. Mój pierwszy komiks było o pieskach i kotkach i powstawał w kratkowanych notesach. Potem rysowałam komiksy osadzone w realiach Gwiezdnych Wojen (które nadal kocham i wielbię).

Obecnie rysuję komiksy, dzięki którym odreagowuję traumy oraz takie, które opowiadają o nieistniejących, bajkowych światach. Rysuję także historyjki o Ptaku Sraku i jego przyjaciołach, które charakteryzują się absurdalnym humorem.

Najważniejsze komiksy, które narysowałam, to niektóre historyjki o Ptaku Sraku, komiks „Mała” oraz „Samotność boli najbardziej”.

Publikowałam komiksy w zinach Jeju, Maszin oraz GTP. Moje historyjki zamieszczam także w zinie Nansze, który redaguję od 2004 r.

Do moich ulubionych autorów komiksowych zaliczam Franka Millera, Simona Bisleya, Marka Mignolę, Stana Sakai i Alana Moore’a.

Do rysowania komiksów inspiruje mnie moje życie, samotność i różne smutne rzeczy. Moja twórczość nie jest wesoła, ale nie chcę nią dobijać innych. Myślę, że jeśli ktoś, kto czuje podobnie do mnie, przeczyta kiedyś jakąś moją historyjkę, to pomyśli: „Jej, ktoś myśli jak ja, może jednak nie warto się załamywać”.

Chciałabym inspirować i zachęcać inne dziewczyny do rysowania komiksów i w ogóle do tworzenia, ponieważ jest to świetny sposób do odreagowywanie i na poznanie siebie.

Od urodzenia mieszkam w Warszawie. Osobą, która mnie rozumie i wspiera jest moja siostra Marta. Zawsze czyta jako pierwsza moje komiksy. Poza tym uwielbiam chińskie jedzenie, Stephena Kinga i jestem uzależniona od oglądania filmów.

Z moją twórczością można zapoznać się na stronie: www.mei.com.pl

Zobacz także:

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *