0

„Fun Home” – premiera 8 marca!

image020Już 8 marca nakładem Abiekt.pl i Timof i Cisi Wspólnicy ukaże się najbardziej wyczekiwany komiks roku – Fun Home. Tragikomiks rodzinny autorstwa legendarnej autorki komiksów lesbijskich, Alison Bechdel. Książka została doceniona przez krytyków i uhonorowana m.in. tytułem Książki Roku magazynu Time.
Ta niesamowita książka autorstwa Alison Bechdel jest śmieszno-straszną rodzinną opowieścią, perfekcyjnie skomponowaną z charakterystycznych, gotycyzujących rysunków Bechdel. Obok Persepolis Marjane Satrapi to jeden z najodważniejszych i najważniejszych pamiętników graficznych.
Poznaj ojca Alison, specjalistę od konserwacji i obsesyjnego renowatora rodzinnego, wiktoriańskiego domu, prowadzącego – podobnie jak jego przodkowie – dom pogrzebowy, nauczyciela języka angielskiego, lodowato zdystansowanego rodzica i nieujawnionego homoseksualistę, który – jak wychodzi na jaw – przez wiele lat romansował z mężczyznami. Przez czasem wzruszającą, a czasem bezwzględnie zabawną narrację, odkrywamy tęsknotę za ojcem, o której opowiada córka. I mimo leżących w oddali zakurzonych trumien, ich relacje nabierają bardzo intymnego wyrazu dzięki ukrytym w książce kodom. Kiedy Alison „wychodzi z szafy” i oświadcza, że jest lesbijką, rozwiązanie jest błyskawiczne, drastyczne – i zbawcze. Tworzenie komiksu zajęło autorce siedem lat.
Książka zawiera esej-wstęp Izabeli Filipiak zatytułowany „Fun Home, czyli żałoba po nieobecności”.

Więcej informacji o tytule oraz przykładowe plansze na stronie wydawnictwa.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *