0

Alice w USA

„Japan’s Hottest Shojo Manga Series Since Fruits Basket Hits U.S. Stores December 2007” – tak TOKYO POP ogłosiło zimowe wydanie pierwszej częsci Gakuen Alice, shojo, które w momencie wydania idealnie trafiło w gusta czytelniczek i czytelników w Japonii. W samym Kraju Wschodzącego Słońca nakład osiągnął 3 miliony egzemplarzy.
TOKYOPOP, niekwestionowany lider rynku mangowego, komentuje wydanie słowami Lillian Diaz – Przybyl: „genialne w pomyśle na ten komiks było złapanie cząstki realności, ale też refleksja nad różnymi aspektami człowieczeństwa w dziwacznych, fantastycznych sytuacjach. Od problemów w szkole po ogromne fantastyczne zwierzaki z wyobraźni, aż do przyjaźni gotowej na poświęcenia. Gakuen Alice łączy w sobie traumę szkoły, tajemniczy świat dorosłych i radość życia w jednym”.
Pierwszy z czternastu zaplanowanych woluminów o przygodach Mikan, która podąża za swoją przyjaciółką Hotaru do ekskluzywnej, tajemniczej szkoły Alice Gakuen już za miesiąc trafi do amerykańskich księgarni. Polscy czytelnicy będą mogli składać zamówienia on-line od 1 stycznia 2008.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *